> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Projekty > Następne > Jihlava - Nové centrum sociálních služeb Mahenka

Jihlava - Nové centrum sociálních služeb Mahenka

Faza projektu: dokončený

Informacje podstawowe:

Primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal a náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí Irena Wagnerová byli přítomni slavnostnímu otevření nově zrekonstruovaného centra sociálních služeb Mahenka na Mahenově ulici, které vybudovala Oblastní charita Jihlava.

Dlouhodobým cílem projektu je pomáhat v začleňování osobám s různým typem znevýhodnění. Hlavní cílovou skupinou jsou mladí lidé bez zaměstnání a kvalifikace. V kompletně rekonstruované budově jsou dílny pro truhláře, malíře, připravovat se zde budou také zahradníci, nechybí počítačová učebna a další zázemí. „Nové prostory otevírají možnost spolupráce s dalšími organizacemi, které se věnují osobám jak sociálně znevýhodněným, tak i osobám se zdravotním postižením,“ uvedl zástupce ředitele Oblastní charity v Jihlavě Vítězslav Schrek.

„Charita a město Jihlava jsou dlouhodobě dobrými partnery. Projekt Mahenky má podporu radnice, je to zařízení, které bude sloužit obyvatelům města. Tento projekt může mnoha lidem pomoci,“ řekl k otevření Mahenky primátor Jaroslav Vymazal, který v objektu v minulosti pracoval – učil v něm, nikoliv ale truhláře či malíře, ale automechaniky. Projekt Mahenky je zahrnut v Integrovaném plánu rozvoje města Jihlavy (dokument umožňující čerpání prostředky EU), dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod je ve výši 18,5 milionu korun.

„Ze starého papírového domku se díky získané dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod (ROP JV) povedlo během necelého jednoho roku vybudovat moderně vybavené centrum sociálních služeb, ve kterém se mohou lidé podle svých potřeb vzdělávat, zvyšovat si kvalifikaci, využívat služeb poradenství nebo se mohou zapojit do motivačních a terapeutických programů“, řekl Vítězslav Schrek, který projekt řídil.

Więcej informacji o lokalizacji

Jihlava - Nové centrum sociálních služeb Mahenka

Informacje kontaktowe

Jihlava
Masarykovo nám. 1
586 28 Jihlava
Pokazać na mapie

Telefon:
work +420 567 167 111

Telefon 2:
work +420 567 167 141

E-mail:

Web:
www.jihlava.cz

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: