> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Projekty > Ośrodki wolnoczasowe > Ústí nad Labem - Městské sady - aktivní park

Ústí nad Labem - Městské sady - aktivní park

Faza projektu: ve výstavbě

Informacje podstawowe:

Zahájena úprava parku znamená celkovou přestavbu a obnovu tohoto prostoru. Některé jeho prvky se váží již k německé výstavě v Ústí nad Labem v roce 1903.

Součástí projektu je úplná rekonstrukce vnitřních komunikací v Městských sadech. Dále jsou navrženy cesty v nových trasách pro propojení napříč parkem přibližně v trasách, které jsou v současnosti vyšlapané chodci. Mezi ně patří chodník, napříč severní částí parku , od jezírka do svahu k severní promenádní cestě, který je proveden jako jezdecké schody.
Revitalizace také počítá se zřízením tří nových vstupů do parku a to z křižovatky ulic Palachova a Sadová, v severní části vstup z Šaldovy ulice přechodem přes potrubí parovodu a vstup z Masarykovy ulice směrem k dětským aktivitám a na lávku přes zářez Klíšského potoka. Zároveň bude upraven a zvýrazněn vstup pod parovodem gabionovou zdí doplněnou o popínavé rostliny.

V rámci parku bude vybudován vodovod po areálu sadů pro napájení kašen, veřejného WC, zavlažovacího systému a jezírka. Jezírko bude napojeno na vrt, který je proveden v severní části parku. Dále budou vybudovány vnější rozvody NN pro napájení kašen, jezírka a sloupků u „Mušle“, amfiteátru a u jezírka. S ohledem na změnu trasování některých komunikací bude částečně upraveno trasování rozvodů veřejného osvětlení a přemístěny a doplněny stožáry VO. Rekonstruovány budou i objekty WC a sklad zahradnického náčiní. V současné době je ukončeno kácení a průklest dřevin, probíhají demolice povrchů cest a objektů.

Staveniště bylo předáno: 9. listopadu 2009
Termín dokončení: 30. září 2010

Investiční náklady:
82 145 185 Kč
z toho dotace 75 984 296,12 Kč

Práce provádí:
SKD Průmstav
Ústí nad Labem

Pliki do sciągnięcia:

Nazwa pliku Typ Wielkość pliku
Ústí nad Labem - Městské sady – aktivní park Dokument MS Word 1,407 kB

Więcej informacji o lokalizacji

Ústí nad Labem - Městské sady - aktivní park

Informacje kontaktowe

Ústí nad Labem
Velká Hradební 8
400 01 Ústí nad Labem
Pokazać na mapie

Telefon:
work +420 475 241 111

Fax:
fax +420 475 211 503

E-mail:

Web:
www.usti-nad-labem.cz

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: